İş İstasyonları / İş İstasyonları

 

 İş istasyonu, teknik ve bilimsel uygulamalar için tasarlanmış bir bilgisayardır. Tek bir kullanıcının kullanması için tasarlanmışlardır. Daha yüksek performans için üzerlerinde özel CPURAMsabit diskkatı hal sürücü ve ekran kartlarından biri ya da bazıları bulunur.

   Kısaca profesyoneller veya iş yerleri için tasarlanmış En son özellikteki Mobil veya Masaüstü Bilgisayarla verilen isimdir. İş istasyonları en zorlu işlerin üstesinden gelebilmek üzere tasarlanmıştır. İş istasyonlarını diğer bilgisayarlardan ayıran belli başlı özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Masaüstü iş istasyonlarında Intel Xeon işlemciler yer alıyor. Her birinde 8 çekirdek bulunan bu işlemcilerden iki adet takılabilen iş istasyonları diğer masaüstü PC’lere göre çok daha üstün performans sağlar
  • İş İstasyonlarında, mühendislik, tasarım, animasyon gibi yoğun grafik ve hesaplama işlemlerinin yapılabilmesine olanak sağlayan yüksek performanslı NVIDIA ve ATI grafik kartları kullanılıyor.
  • Ayrıca diğer PC sistemlerinden farklı olarak, hata düzeltme özellikli ECC bellekler kullanılıyor. Bu sayede sistem kilitlenme ve sistem çökmesi gibi sorunlar yaşanmıyor.
  • İş İstasyonlarına 8 adede kadar ekran bağlanabiliyor. Eğer ekonomi, Borsa gibi alanlarla uğraşıyorsanız bu size çok büyük avantaj sağlıyor.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder

2019 © erasarnova.com.tr. Tüm haklarımız saklıdır.