Microsoft Teknoloji Ortağı (MTA)

Teknoloji kariyerine başlamak

Microsoft Teknoloji Ortağı (MTA) sertifikası, teknoloji alanında kariyer yapmaya çalışan öğrenciler ve iş arayanlar arasında temel teknoloji becerilerini ve bilgiyi doğrulayan giriş niteliğindeki bir kimlik belgesi niteliğindedir. MTA, çekirdek teknik kavramları üç temel alanda değerlendirmek ve doğrulamak için tasarlanmış sınamalarla kritik teknoloji kavramlarının geniş bir yelpazesine hitap eder: Geliştirici, Veritabanı ve BT Uzmanı.

MTA, Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA) ve Microsoft Sertifikalı Çözüm Geliştiricisi (MCSD) gibi Microsoft'un Sertifikalı Profesyonel sınavlarının tercih edilen yolu olarak, teknoloji alanında kariyer yapmak isteyen herkes için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır.

Teknoloji kariyerine başlamak

Microsoft Teknoloji Ortağı (MTA) sertifikası, bilgisayar bilimleri, kodlama ve ek geleneksel BT kariyerleri ile ilgilenen öğrencileri hedef almaktadır. MTA, çeşitli temel teknoloji becerilerinin geçerliliğini onaylayarak akademik ve kariyer seçeneklerini keşfetme konusunda öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmış olup, yoğun talep edilen alanlarla uyumlu bir dizi sınava sahiptir.

Her bir adayın sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir takım kaynaklarla MTA, pratik ve öğrenme materyalleri , öğrenci çalışma rehberleri ve ek eğitim kaynakları içeren tam bir öğrenme yolunu gerçekten temsil eder .

Sınav ayrıntılarını görüntüle:

Java 

Sınavı 98-388 Kullanarak Programlamaya Giriş

Bu sınav için adaylar, Java ile öğretim ve / veya deneyimlerini (150 saat) gerektirir, özelliklerini ve özelliklerini biliyorlar ve iyi biçimlendirilmiş, iyi belgelenmiş Java kodlarının nasıl yazılabilecekleri, hata ayıklanacağı ve bakımını yapacaklarını anlıyorlar.

Bu giriş seviyesi sertifikasyonu, Java ile çalışan uygulama geliştiricileri için hazırlanmıştır. Sınavda kullanılan kod Java SE'dir ve bu sınavda kullanılan sözdizimi en son sürüm aracılığıyla Java 6 SE ile uyumludur.

JavaScript 
Sınavı 98-382'yi Kullanarak Programlamaya Giriş

Bu sınavın adayları, sözdizimsel olarak doğru JavaScript kodunu tanıyabilir ve yazabilir, JavaScript tarafından desteklenen veri türlerini kullanabilir ve verilen bir sorunun mantıksal olarak çözüleceği JavaScript kodunu tanıyabilir ve yazabilir.

Adayların en azından JavaScript programlama dili ile talimat ve / veya deneyimlere (150 saat) sahip olmaları, özelliklerini ve yeteneklerini bilmeleri ve iyi biçimlendirilmiş, iyi belgelendirilmiş JavaScript kodu.

Python 
Sınavı 98-381'i Kullanarak Programlamaya Giriş

Bu sınav için adaylar, sözdizimsel olarak doğru Python kodunu tanıyıp yazabilmeli, Python tarafından desteklenen veri türlerini tanıyabilmeli ve belirli bir sorunun mantıksal olarak çözüleceği Python kodunu tanıyabilmeli ve yazabilmeliyiz.

Adayların en azından Python programlama dili ile talimat ve / veya deneyimlerini (150 saat) almış olmaları, özelliklerini ve yeteneklerini bildiklerini ve yazılmış, hata ayıklamalı ve iyi yapılandırılmış, iyi belgelendirilmiş Python kodu.

Blok Tabanlı Dilleri Kullanarak Programlamaya Giriş 
Sınav 98-380

Bu sınavın adayları algoritmik akışları anlamalı, bilgisayar programlarını tanımlayabilmeli, ortak program denetim yapılarını kullanmalı ve uygulamalı ve Microsoft'un Touch Develop ortamı ve MIT Scratch gibi blok tabanlı programlama dillerinde kodun ne yaptığını tanımlayabilmelidir.

Adaylar, burada tanımlanan kavramları ve teknolojileri, Oyunlar ve Uygulamalarla Yaratıcı Kodlama (CCGA) veya Çizilme veya Engelleme kursları gibi ilgili eğitim kurslarını alarak da bilmelidir. Adayların blok tabanlı bir programlama dilinde kod tasarlama, oluşturma ve yayınlama konusunda deneyim sahibi olmaları bekleniyor.

HTML5 Uygulama Geliştirici Temel 
Düzey Sınavı 98-375

Bu sınavın adayları bugünün dokunmatik özellikli cihazlarda (PC'ler, tabletler ve telefonlar) çalışan temel HTML5 istemci uygulama geliştirme becerilerini kanıtlamaya çalışıyor. HTML çoğu zaman bir kullanıcı arabirimi üretmek üzere bir tarayıcıda oluşturulmuş bir web teknolojisi olarak düşünülse de, bu sınama, istemci uygulamaları geliştirmek için HTML5, CSS3 ve JavaScript'i kullanmaya odaklanır.

Bu sınava girmeden önce, adayların burada özetlenen konular hakkında katı temel bilgilere sahip olmaları ve ilgili eğitim kurslarını alarak ya da MSDN'de ve Microsoft Visual Studio'da bulunan öğreticiler ve örneklerle çalışarak ilgili teknolojileri deneyimlemeleri gerekir.

Yazılım Geliştirme Temelleri 
Sınavı 98-361

Bu sınav için adaylar temel yazılım geliştirme becerilerini kanıtlamaya çalışıyorlar. Bu sınava girmeden önce, adayların bu hazırlama kılavuzunda özetlenen konular hakkında temel bir bilgiye sahip olmaları gerekir.

Adayların, burada açıklanan teknolojilerle ilgili konseptleri bildiklerini ve bu konularda deneyim sahibi olduklarını, ilgili eğitim kurslarını alarak veya MSDN'de ve Microsoft Visual Studio'da bulunan öğreticiler ve örneklerle çalışarak önerilmesi önerilir.

Bulut Temelleri 
Sınavı 98-369

Bu sınava adaylar, Microsoft bulut hizmetlerinin temel becerilerini ve temel bilgilerini göstermek istiyorlar. Sınav, Microsoft Sertifikalı Çözüm Ortakları (MCSA) sınavlarına yeni bir atılım yapabilir.

Adayların, Office 365, Microsoft Intune, güvenlik duvarları, ağ topolojileri ve aygıtları ve ağ bağlantı noktaları ile bazı deneyimleri olması bekleniyor.

Mobilite ve Cihaz Temelleri 
Sınavı 98-368

Bu sınavın adayları, Windows cihazları ve mobilite konusunda temel becerilere ve temel bilgiye sahip olmalıdır. Microsoft Sertifikalı Çözüm Ortakları (MCSA) sınavlarına bir adım atabilir.

Adayların Windows aygıtları, Windows tabanlı ağlar, Active Directory, kötü amaçlı yazılımdan koruma ürünleri, güvenlik duvarları, ağ topolojileri ve aygıtları ve ağ bağlantı noktaları ile bazı deneyimlerini edinmesi bekleniyor.

Sınav ayrıntılarını görüntüle:

Veritabanı Yönetimi Temelleri 

Sınavı 98-364

Bu sınava adaylar, Microsoft SQL Server veya Windows Azure SQL Veritabanı gibi ilişkisel veritabanları da dahil olmak üzere veritabanlarına giriş becerilerini ve becerilerini ispatlamaya çalışıyorlar.

Adayların burada açıklanan teknolojilerin kavramlarını ve deneyimlerini öğrenmeleri önerilir. Her ne kadar teknolojilerle ilgili en az deneyim olsa da, bu sınavlar için mesleki deneyim kabul edilmemektedir.

Sınav ayrıntılarını görüntüle:

Güvenlik Esasları 
Sınavı 98-367

Bu sınav için adaylar temel güvenlik bilgisi ve becerilerini doğrulamak istiyorlar. Güvenlik Esasları, Microsoft Sertifikalı Çözüm Ortakları (MCSA) sınavlarına yeni bir adım olarak yardımcı olabilir.

Adayların, Windows Server, Windows tabanlı ağlar, Active Directory, kötü amaçlı yazılımdan koruma ürünleri, güvenlik duvarları, ağ topolojileri ve aygıtları ve ağ bağlantı noktaları ile bazı deneyimleri olması bekleniyor.

Ağ Temelleri 
Sınavı 98-366

Bu sınava adaylar, temel ağ bilgi ve becerilerini kanıtlamaya çalışıyorlar. Ağ Temelleri, Microsoft Sertifikalı Çözüm Ortakları (MCSA) sınavlarına basamak yapabilir.

Adayların, Windows Server, Windows tabanlı ağ yönetimi, ağ yönetim araçları, DNS, TCP / IP, ad çözümleme süreci ve ağ protokolleri ve topolojileri konusunda bazı deneyimleri olması bekleniyor.

Windows İşletim Sistemi Temelleri 
Sınavı 98-349

Bu sınav için adayların bir Windows 10 ortamında temel Windows işletim sistemi kavramları hakkında bilgi sahibi olması gerekir.

Adayların Windows işletim sistemiyle, masaüstü bilgisayarlarla ve uygulama sanallaştırmayla ilgili deneyimlerini öğrenmeleri bekleniyor.

Windows Server Administration Temel 
Düzey Sınav 98-365

Bu sınava adaylar Windows Server yönetiminin bilgi ve becerilerini kanıtlamaya çalışıyorlar.

Adayların, Windows Server, Windows tabanlı ağlar, Active Directory, hesap yönetimi ve sistem kurtarma araçları ve kavramlarıyla bir miktar deneyim sahibi olmaları bekleniyor.

İletişim Formu

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder

2019 © erasarnova.com.tr. Tüm haklarımız saklıdır.